Sosyal Medya Reklam Hizmeti Nedir ?

İnternet kullanmayan neredeyse kalmadığı gibi sosyal medya da aynı şekilde bilgisayar veya akıllı telefona sahip her insanın hayatında artık var olan bir kavram. Sosyal medya var oldu olalı adeta insanların olmazsa olmazları arasına girmiş durumda. Geleneksel medyada olduğu gibi sosyal medyada da reklam sektörü bir hayli aktif. Sosyal Medya Reklam Hizmeti de bu sayede aktif bir iş koludur. Peki bu sosyal medya reklamları nedir, nerelerde karşımıza çıkar ?

Sosyal Medya Platformları

Sosyal medyadan ve gelişiminden Sosyal Medya Yönetimi yazımızda biraz bahsetmiştik. Sosyal medyayı tek veya çift yönlü çalışan bir mekanizma gibi düşünebiliriz. Yani ister sadece bilgi alır, kendinizden bir şey katmazsınız isterseniz de katkı sağlar ve kendinize fayda sağlayabilirsiniz. Çift yönlü olduğu durumda sosyal medya bir paylaşım ve iletişim aracına dönüşür ve kendi yaşantınızın bir yansıması gibi sanal bir dünya yaratabilirsiniz. Günümüzde sosyal medya platformları aracılığıyla insanlar kendi fikirlerini ve düşüncelerini, anılarını hatta nasıl hissettiklerini anlık olarak bu şekilde sosyal medyada paylaşmaktadır.

Peki bu insanlar sanal dünyalarını nerede kuruyorlar ? İşte burada çeşitli sosyal medya platformları devreye giriyor. Bu platformlar gerçek hayatta olduğu gibi ilk olarak ailedeki ve yakın çevredeki insanları takip edebildiğiniz, arkadaşlık kurabildiğiniz platformlardır. Günümüzde popüler olan Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, WhatsApp gibi daha bir çok platform..

Dünyadaki gelişmeleri takip edebilmek, yeni kişilerle tanışabilmek, dünyaca ünlü kişilerden haber alabilmek bu platformların kullanılmasının başlıca sebeplerindendir. İnsanlar bu platformlarda kendi tarzlarını yansıtırlar. Kişisel bilgiler, fotoğraflar, videolar ve anlık durumlar paylaşırlar. Takipte olunan veya arkadaş olunan herkesin paylaşımları karşılıklı olarak görülür.

Sosyal medya platformlarında sadece bu tarz paylaşımlar yoktur. Doğal olarak herkesin olduğu gibi kurum veya kuruluş ya da şirketlerin de dijital kimlikleri vardır. Sosyal medya aynı zamanda iyi bir tanıtım, reklam ve pazarlama aracıdır.

Sosyal Medya Reklam Hizmeti
Sosyal Medya Reklam Hizmeti

Sosyal Medya Reklam Hizmeti ve Faydaları

Reklam hizmetleri sosyal medya üzerinde de oldukça yoğunlaşmıştır. Günümüzde sosyal medya hesaplarımızda tanıtımlar, ürünler ve pazarlamaya dair bir çok içerik görmekteyiz. Firmalar dijital kimliklerini oluşturduktan sonra hedef kitlelerine hitap etmek için çok fazla çaba sarf etmektedirler.

Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi bir çok sosyal medya platformunda kullanıcılar cinsiyet, yaş, tarz ve beğeniler gibi kişisel bilgilerini paylaştıkları için firmaların bu platformlarda hedef kitlelerine ulaşmaları çok daha kolay olmaktadır.

Sosyal medya platformları, sadece var olan bir ürünü veya markayı pazarlamaktan ziyade bir de kullanıcılar ile etkileşime geçip pazar sunulacak bir ürün ve marka ya da var olan bir ürün veya marka hakkında bilgi alınıp analiz yapılabilir. Rakipleri tanıma, kitleden dönüş almaya kadar çok faydalı bir alandır.

Mars Reklam Ajansı olarak dijital kimlik oluşturmak isteyen, bu platformlarda reklam vermek isteyen, yeni ürünlerini pazara sunmak veya var olan bir ürünün satışlarını arttırmak, tanıtım ya da pazar araştırması yapmak isteyen tüm müşterilerimize Sosyal Medya Reklam Hizmeti vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir