https://marsreklamajansi.com/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir ?

SEO, İngilizce’de “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu” olan bu kelimenin aslında anlamı çok büyük. Herhangi bir web sitesinin arama motorları tarafından sonuç sayfalarında görüntülenmesi ayrıca üst sıralarda görünmesi  isteniyorsa, web sitesinin SEO Uygunluğu ayarlanmalıdır.  Dolayısıyla “SEO Hizmeti” web siteleri için çok fazla talep gören bir iş koludur.

Arama Motorları Nasıl Çalışır ?

Web sitelerine ulaşmak için kullanılan web tarayıcıları vardır. Bu tarayıcalar sayesinde adresini girdiğiniz anda istediğiniz web sitesine ulaşabilirsiniz. Ancak ne varki bazen aradığımız bilgiyi bulacağımız siteyi bilemeyiz ve bunun için arama motoru kullanmamız gerekir. (Google, Yandex, Yahoo, Bing) gibi arama motorları sayesinde aradığımız her şeyi bulabilmekteyiz. Siz de SEO Hizmeti alarak web sitenizin ön sıralarda çıkmasını, hedeflediğiniz kitlelere ulaşmayı ve site trafiğinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin bir konu hakkında bilgi alacaksınız diyelim. Konuyla alakalı ilgili kelimeyi veya cümleyi arama motoruna yazdınız ve aradınız. Yüzlerce hatta binlerce sonuç önünüze serildi. Bu sonuçlar arama motorlarının çeşitli algoritmalarına göre sıralanır. Genel olarak aralarında en faydalı olanlar ve insanların en çok tıkladığı siteler ilk sırada karşımıza çıkar. Çünkü arama motorları bu web sitelerindeki bilgileri yine çeşitli algoritmalarıyla bu şekilde adlandırırı ve sıralar.

Web sitelerinin sadece faydalı olmaları yeterli değildir. Aynı bilgi başka bir web sitesinde de olabilir fakat aralarındaki farkı arama motorları kendi algoritmalarıyla anlayabilmektedir. Web sitelerinin içerisinde barındırdıkları verilerin özgünlüğü, kopya olup olmadığı, okunabilirliği ve anlaşılabilirliği gibi bir çok özellik bu sıralamalarda önemli farklar oluşturmaktadır.

SEO Nedir ?

Kısaca SEO, web sitelerinin arama motorları sonuç sayfalarında üst sıralara çıkması için yapılan optimizasyon çalışmasıdır. SEO Çalışması yaparken nelere odaklanmalıyız detayları inceleyelim..

Web sitesinin taranabilmesi, sayfaların arama motorlarının dizinlerine eklenebilir olması, sitenin hızı ve güvenliği vb. konular Teknik SEO adı altında incelenir. Site içeriğin zengin olması, okunabilir ve anlaşılır olması, sayfalar arası bağlantıların bulunması, menü tasarımının iyi olması gibi konular da Site içi SEO adı altında incelenir. Sosyal medya ile zenginleştirme, blog, forum gibi sitelerden web sitesine bağlantıların olması, google my business içeriklerinin olması vb. konular da Site Dışı SEO adı altında incelenir. Genel olarak bu üç başlık altında optimize edilen web siteleri arama motorları tarafından değerli olarak algılanır ve çeşitli algoritmalarla değerlendirilerek üst sıralara çıkartılır.

Neden SEO Hizmeti Almalısınız ?

Kişiler, kurum veya kuruluşlar ya da şirketler web siteleri sayesinde internet ortamında varlıklarını oluştururlar. Dünyanın her yerinden erişim ile büyük potansiyel sahibi olurlar. Doğru hedef kitleye ulaşım sağlarlarsa bu potansiyel çok işe yarayabilir. Doğru hedef kitleye SEO ile ulaşmak çok daha kolaydır.

SEO Hizmeti
SEO Hizmeti

Mars Reklam Ajansı olarak SEO Hizmeti, müşterilerimize sağladığımız hizmetlerimiz arasındadır. Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını isteyen, hedef kitleye doğrudan ulaşmak isteyen, rakip ve sektör analizi yaparak pazar ağını, satışlarını ve site trafiğini arttırmak isteyen tüm kullanıcıların SEO Çalışması yapması gereklidir.

Siz de hedeflerinize ulaşmak için ve internet üzerindeki varlığınızı SEO Hizmeti ile canlandırıp fark yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir