https://marsreklamajansi.com/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

Google Ads Nedir ?

Google AdWords yani Google Ads, arama motorlarından Google‘nin yürüttüğü bir reklamcılık hizmetidir. Bing Ads gibi, Google AdWords ile reklam veren web sitelerinin reklamları, arama motorunda anahtar kelimeyle ilişkilendirilerek arama sonuçları sayfalarının en üstünde ve en altında yer alır. Google Ads Hizmeti alarak rahatlıkla reklamlarınızı yönetebilirsiniz.

Google Ads Nasıl Çalışır ?

Kullanıcılar, istedikleri reklama başlık, metin ve url girerek bir bütçe belirler. Reklamın gösterileceği ülke, bölge veya şehri seçebilir, gösterileceği gün ve saat aralığını belirleyebilir ayrıca yaş, cinsiyet gibi özellikler seçebilirler. Sektöre göre ve sektördeki rekabete göre tıklama başına maliyetler belli olur. Bütçe, reklam veren tarafından belirlenir ve ödeme yapılır. Arama sonuçlarında reklamın görüntülenmesi için ücret alınmaz yalnızca tıklama başına belirlenen ücret ödenmiş olan miktardan düşülür.

 

Google Ads Hizmeti
Google Ads Hizmeti

Reklam verenler arasında aynı anahtar kelime birden çok kez kullanılmışsa Google reklam sıralamasına ihtiyaç duyar. Bu süreçte google reklamınızın sayfada gösterileceği konumu ya da reklamınızın gösterilip gösterilmeyeceğini belirler. Sıralama, bütçe, kalite puanı (Tıklama oranı beklentisi, alaka düzeyi, açılış sayfası deneyimi gibi özelliklerle belirlenir.) ile diğer reklam şekillerinin beklenen etkisi kullanılarak belirlenir.

Kısaca Google, en yüksek teklif ve kalite puanına bağlı kalarak reklamın kaçıncı sırada gösterileceğini ya da gösterilip gösterilmeyeceğini belirler. Yalnızca kullanıcılar web sitesine tıklayıp ziyaret ettiğinde ya da işletmeye ulaştığında ödeme alınması da güzel bir avantajdır. Bu da reklam işe yaradığında ödeme yapmak demektir.

Neden Google Ads Hizmeti Almalısınız ?

Google kolay ve anlaşılabilir grafikler sunar. Bu sayede reklamın işlevi ölçülebilir. Reklamların görüntülenme sayısı, aldığı tık sayısı ve maliyeti gibi bilgileri net bir şekilde açıklar.  Ek olarak Google Analytics gibi istatistikler kullanarak web sitesini ziyaret edenlerin, ziyaret edilmesi hedeflenen sayfayı ne kadar ziyaret ettiklerini de incelemek mümkündür. 

Günümüzde hepimiz yeni bir şey aramak istediğimizde web tarayıcılarında arama motorlarını kullanırız. Google, bu arama motorları arasında dünyada en çok kullanılan arama motoru ünvanına sahiptir. Dolayısıyla bir kişiyi, kurum veya kuruluşu, şirketi ya da ürünü internette aradığımızda onu bulmak için arama motorlarının adlandırdığı anahtar kelimeler kullanırız.

Kullanıcıların arama yaptıklarında karşılarına gelen ilk sayfalara tıklamala ihtimalleri oldukça yüksek bir orandır. Bu sebeple Google Ads Hizmeti alarak web sitenizin üst sıralarda görünmesini sağlayabilirsiniz.

Google Ads gibi diğer hizmetlerimiz için de web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir